|
Вартість пробного ЗНО у 2019 році: від 132 до 139 грн
Регіональні центри оцінювання якості освіти визначили вартість участі у пробному зовнішньому оцінюванні для осіб, які мають намір використати цей інструмент при підготовці до тестування.
Цього року вартість складання одного пробного тесту коливатиметься від 132 до 139 грн в залежності від регіону проживання учасника.
Найменшу вартість за складання пробного ЗНО у 2019 році запропонують Винницький і Харківський регіональні центри оцінювання якості освіти, що обслуговують мешканців Житомирської, Хмельницької Сумської, Полтавської, та відповідно, Вінницької та Харківської областей. Ці учасники матимуть можливість пройти одне пробне тестування за 132 грн.
Херсонський регіональний центр оцінювання якості освіти цього року пропонує скласти один пробний тест за 134 грн.
Дніпропетровський центр пропонує пройти пробне тестування за 136 грн. 50 коп.
Івано-Франківський, Київський, Львівський та Одеський центри оцінювання якості освіти визначили вартість одного пробного ЗНО на рівні 138 грн.
Мешканці Донецької і Луганської областей, яких обслуговує Донецький РЦОЯО, зможуть скласти один тест пробного ЗНО за 139 грн.
Реєстрація для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 8 до 31 січня 2019 року на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.
У 2019 році пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури відбудеться 16 березня, з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) - 23 березня.
У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може пройти тест з одного навчального предмета.
Докладний порядок реєстрації для участі у пробному ЗНО оприлюднено на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
Для всіх зареєстрованих учасників пробного ЗНО буде створено інформаційні сторінки, на яких до 25 лютого буде розміщено інформацію про час і місце проведення пробного ЗНО, а згодом - результати тестування.
Увага! Результати пробного ЗНО не використовуються для оцінювання навчальних досягнень учнів навчальних закладів системи загальної середньої освіти.
|
Як добре вчитися в школі?
Знайти мету і сенс добре вчитися. Для початку необхідно визначитися, навіщо тобі потрібно краще вчитися. Особливо це актуально для тих, кого змушують вчитися дорослі. Тобі потрібна мета, яка буде важлива саме для тебе: вступити туди, куди ти хочеш, але де великий конкурс, стати кращим в класі, привернути чиюсь увагу, отримати похвалу і схвалення батьків, зробити так, щоб тебе поважали вчителя, в кінці решт, метою може стати просто спілкування з однокласниками під час навчання, якщо ти туди просто не ходиш.
Розпиши конкретні завдання, що потрібно зробити щоб краще вчитися, роздягли цю глобальну мету на маленькі: «зробити 4 домашніх завдання з математики, написати на 5 контрольну з літератури, навчитися рахувати інтегральні рівняння» і так далі. Чим менше і конкретніше завдання, тим простіше її виконати і тим простіше тобі самому зрозуміти, як краще вчитися в школі і що для цього зробити.
Ходи на всі уроки, в школі до прогулів ставляться дуже суворо, але це правило відноситься не тільки до них, навіть якщо пропускаєш уроки з поважної причини, запитай в однокласників що було на уроці, у вчителя, що можна почитати з цієї теми і пройди пропущений матеріал самостійно.
Чи не відволікатися під час уроків? Відволікаючись, ти пропускаєш з уваги важливий матеріал і коментарі до нього. Відволікатися можна через когось, хто сидить поруч і прагне завжди скоріше повідомити тобі свіжий жарт; на телефон з іграми, смсками, аською, або вільним виходом в інтернет; плеєр; приставку та й багато чого ще. Знаючи, які речі тебе відволікають, краще не брати їх з собою в школу, не діставати на уроці, а від того, хто відволікає відсісти подалі, по можливості пояснивши, що і навіщо ти робиш. Якщо навколо тебе не буде нічого цікавого, нічого, що може тебе відвернути, можливо тобі стане цікавий сам урок.
Ще один спосіб, як добре вчитися в школі: уважно слухай учителя, слухай не тільки правила і завдання, а й те, що він про них говорить. Часто увагу учнів зосереджується тільки при словах «контрольна», «домашнє завдання» або «оцінка за чверть», але вчитель звичайно добре розбирається в своєму матеріалі, він може згадувати спосіб, яким задачу вирішити можна легше або говорити про дрібних деталях життя автора. Такі дрібниці можуть пройти непоміченими, а можуть запам’ятатися і стати в нагоді тобі на іспиті.
Задавай питання. Не всі вчителі люблять питання, хтось може різко відреагувати на прохання повторити чи пояснити ще раз. Якщо тобі щось незрозуміло, спробуй пом’якшити питання, зроби його уточнюючим, запитай про щось конкретне. Допомогти тобі, якщо щось незрозуміло, зможе не тільки вчитель, можна попросити допомоги в однокласників. Однокласник, який розбирається в темі, іноді може розповісти її тобі краще ніж учитель, адже він буде пояснювати вашою мовою, а не термінами з підручника.
Виконуй завдання, не списуй їх у інших або з розв’язника, вирішуй самостійно. Домашні завдання задають не просто так, їх завдання — закріпити твої знання, так що краще всього, якщо ти будеш виконувати завдання саме в той день, коли його поставили. По-перше так буде простіше, адже матеріал пройдено тільки що і ти добре його пам’ятаєш, і знаєш як вирішувати. По-друге, ти дійсно зможеш закріпити новий матеріал у пам’яті, а не болісно згадувати і вчитися все робити заново потім. По-третє, повторюючи ти виробляєш навички, «набиваєш руку», чим більше завдань певного типу ти вирішиш, тим простіше буде вирішити такі завдання через якийсь час.
Структуруйте свій час. Якщо за день після школи тобі потрібно встигнути в спортивну секцію, на курси мови, зробити домашню роботу і зустрітися з друзями, роби домашню роботу першою, кількість справ, які зробити ще належить підстібатиме, і ти будеш працювати швидше. А знання, скільки у тебе справ, не дозволить відкласти і лінуватися.